Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Hackeri: 6 najohrozenejších systémov

950 0

Piráti modernej doby, ktorým nejde len o peniaze, ale poukázanie na zraniteľnosť bezpečnosti systému. Zlí chlapci, ktorí sa môžu postarať o úbytok peňazí z našich kreditných kariet, no primárne im ide o nekompetentnosť systému a jeho slabé stránky.

Moderní hrdinovia, na ktorých by ste si mali dávať pozor pri rôznych príležitostiach a používaní špičkovej techniky s využitím konkrétnej technológie. Spolu s nami sa môžete pozrieť na to, kde a kedy vám môže hroziť strata súkromia.

1. Webkamery

Webová kamera je skvelá na to, aby ste sa mohli stretávať vo videochatoch alebo hovoriť s priateľmi, ktorí žijú na druhej strane sveta. Každý, kto má rád vysielanie formou tohto nástroja, by si mal dávať pozor. Malá bodka na displeji vášho počítača alebo možno aj mobilu, môže byť bránou pre nechcených návštevníkov do vášho súkromia.

2. Satelity

Počuli ste niekedy o satelitnej sieti Iridium? Táto vec sa začala používať už v 90. rokoch s cieľom zabezpečiť prenos hlasových dát pre telefóny, rôzne vysielače, ktoré sú zabudované do komerčných lietadiel a civilných vozidiel. A áno, Iridium má v mnohých prípadoch slabší bezpečnostný systém, ktorý umožňuje hackerom ľahko sa pripojiť k sieti a počúvať všetku premávku, ktorá ňou prechádza, ako napríklad aj vaše hovory.

3. Semafory

Tento systém sa stará o dokonalú prevádzku a riadenie vozovky. Je však riadený na diaľku a ľahko sa preto aj zneužíva, čo nie je z hľadiska bezpečnosti na cestách moc dobrá správa.

4. Bezpečnostné systémy

Bezpečnosť je jedna zo základných ľudských potrieb, ktorú dnes zaisťuje niekoľko vecí. V prvom rade je to váš domov a potom sa môžete spoľahnúť aj na ochranu poskytovanú štátom. Mnohé bezpečnostné systémy ale fungujú cez internet. Napadnuté hackermi však môžu byť aj bez neho. Preto si vyberajte naozaj ten najlepší.

5. Elektrárne

Ak chcete snívať o scenároch súdneho dňa, potom si spomeňte na jadrové elektrárne. Aj tu je nutné zaistiť vysokú mieru bezpečnosti, ktorá by v prípade poruchy mohla znamenať pohromu pre všetkých.

6. Skenery na letiskách

Neraz sme sa presvedčili, že ani tie najväčšie a najbezpečnejšie letiská na svete nemôžu svojim zákazníkom poskytovať primerané istoty. Vezmite si napríklad skenery. Slabé miesta sa často stávajú terčom mnohých útokov.

Nemilé zistenie ohľadom bezpečnosti je aj narušenie osobných informácií, ktoré sa potom stávajú predmetom záujmu verejnosti, čo by nechcel asi nikto.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.