Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Aj vy sa už tešíte na Majstrovstvá v ľadovom hokeji?

1.05K 0

Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji sú veľkým hokejovým sviatkom, ktorý si nenechá ujsť žiaden športový fanúšik. Tento rok sa MS v hokeji konajú po druhýkrát v histórii u nás na Slovensku. Prvýkrát sme mali možnosť vidieť najlepšie výbery hokejových krajín ešte v roku 2011. Po druhýkrát v histórii budeme mať možnosť privítať hokejové tímy a svetové hviezdy, ktoré hviezdili v tých najlepších ligách.

Akú šancu majú naši hokejisti?

Vzhľadom na to, že prípravu neodohrali podľa predstáv, na medaily pomýšľať nemôžu, aj keď nikdy nevieme, ako sa jednotliví hráči zohrajú. Príprava pred MS je o tom, aby sa vytvorili kombinácie hráčov (formácie), ktorí sa k sebe budú hodiť, budú vedieť vytvoriť tlak na súperovú bránku a budú vedieť dávať góly.

Po prípravných zápasoch s Nemeckom, Rakúskom, Švédskom strelili len päť gólov, čo je na päť zápasov veľmi málo. Napriek tomu, že do tímu pribudli viaceré hviezdy v NHL ako Richard Pánik, Tomáš Tatar, či Andrej Sekera, v tíme máme aj mladých hráčov, ktorí sa ešte stále „hľadajú“. Je vidieť nezohratosť hráčov, čo sám potvrdil aj náš kapitán Andrej Sekera.

O tom je ale príprava a veríme, že zápasy na MS budú z našej strany na naše pomery kvalitné. Nemôžeme porovnávať súčasných hokejistov s érou zlatých chlapcov. Každý je iný, každý má kvality v niečom inom.

O tom, akú šancu majú naši hokejisti, ťažko hovoriť. Prípravné zápasy nenaznačovali dobré výsledky, ale veríme, že nás chalani prekvapia a uhrajú na domácich majstrovstvách dobrý výsledok.

S kým hráme?

MS v ľadovom hokeji sa začnú 10. mája, no naši chlapci sa predstavia v Košiciach až 11. mája. Prvý zápas odohráme v Steel Aréne proti Fínom. O dva dni neskôr hráme s Kanadou. V základnej skupine si ešte zahráme s týmito tímami: USA, Nemecko, Dánsko, Francúzsko, Veľká Británia. Proti VB a Dánsku potrebujeme uhrať dobrý výsledok, aby sme nemuseli bojovať o záchranu.

Viacerí hejteri už posielajú náš tím do B kategórie. Veríme však, že naši chlapci takúto blamáž nedopustia.

Už za pár dní začne hokejový sviatok, preto ak sa vám pošťastilo kúpiť si lístky na zápasy Slovákov, povzbudzujte ich poriadne. Hráči to vnímajú a podpora fanúšikov ich ženie vpred.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.