Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Zákroky, ktoré podstupuje čoraz viac mužov

1.08K 0

Zdravotné problémy obchádzajú len málokoho. S pribúdajúcim vekom sa musíme všetci popasovať s nepríjemnými, no niekedy aj závažnými zdravotnými problémami. Ženy majú s pribúdajúcimi rokmi problémy s reprodukčnými orgánmi. A čo muži? Mužov trápia najmä urologické problémy. Práve tieto dva zákroky, o ktorých si bližšie povieme, sú zákroky, ktoré podstupuje čoraz viac mužov.

Vazektómia

Jedná sa o jeden z najčastejších urologických zákrokov. Je potrebný najmä, ak muži už viac nechcú mať deti. Tento zákrok vedie k neplodnosti, čiže sterilizácii muža. Ak partneri už majú deti a užívanie antikoncepcie neprichádza do úvahy, vtedy sa párom odporúča vazektómia. Antikoncepčná metóda trvalého charakteru je v podstate prerušenie oboch semenovodov v dĺžke 15 mm. Vďaka tomuto zákroku sa spermie nedostanú do ejakulátu, čiže absencia spermií v ejakuláte zabráni následnému otehotneniu. Mnohí muži majú obavy, že sa týmto zákrokom odstráni produkcia spermií. Musíme vás ale upozorniť, nie je to tak.

Ak už neplánujete mať deti a nechcete, aby vaša partnerka brala antikoncepciu, ktorej dlhodobé užívanie nepriaznivo vplýva na zdravie ženy, objednajte sa na vazektómiu.

Obriezka

Odstránenie predkožky sa nazýva obriezka. V niektorých náboženstvách sa obriezka využíva bežne, v našich končinách sa na tento zákrok musíte objednať. Predkožka, ako zaťahovací záhyb kože, ktorý prekrýva celý žaluď, bude úplne odstránená. Zákrok obriezky sa vykonáva buď v celkovej anestéze, alebo len v lokálnej anestéze. Celková sa odporúča predovšetkým deťom. Lokálnu anestézu odporúčame dospelým mužom, nakoľko si uvedomujú, že celková anestéza nie dobrá pre ľudský organizmus.

Obriezka a vazektómia sú dva urologické zákroky, ktoré podstupuje čoraz viac mužov. Ak by ste potrebovali aspoň jeden z týchto urologických zákrokov, nájdite si súkromnú kliniku s najlepšími možnými špecialistami, ktorý vám zákrok zrealizujú.

Trápí vás kvasinková infekcia?

Napíšte komentár

Your email address will not be published.