Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Viete, ako sa postarať o záhradné jazierko a pripraviť ho na zimu?

1.37K 0

Jednou z posledných prípravných prác pred zimou na vašom dvore je údržba prírodného záhradného jazierka. Jazierka, ktoré je nádhernou dekoráciou exteriéru, ktorého ste si v lete naplno užívali. Teploty však klesajú a záhrada sa musí pripraviť na chladnejšie počasie, ktoré na vrchole tejto sezóny vystriedajú mrazy.

Všetky rastliny a možno aj vodné živočíchy musia dostať potrebné množstvo živín, prípadne ich musíte pripraviť na prezimovanie v inom priestore.

Pripravte jazierko na zmenu klímy

Na jeseň chráňte jazierko pred padajúcimi listami, pretože v opačnom prípade zabránia prenikaniu kyslíka do vody, prípadne sa usadia na dne a začnú hniť, čím sa automaticky zníži kvalita vody. Tento proces potom ovplyvní všetko živé, čo v jazierku máte. Rastliny alebo rybky.

Naopak, ak je živín v jazierku príliš veľa a nemáte dostatočnú filtráciu, pretože doň napadalo lístie, výsledkom je zelená voda v jazierku, ktorej sa zbavíte, ak použijete prípravok pre opätovné nastavenie rovnováhy. Dodatočný zber lístia zvládnete pomocou siete alebo špeciálneho vysávača.

Nezabudnite na úpravu vody

Na začiatku ochladenia merajte teplotu jazierka denne. Príprava na zimu sa začína, keď teplota vody klesne na +10 ° C. Ak máte v jazierku ryby, obmedzte ich kŕmenie, pretože ich spotreba krmiva klesá a to nadbytočné sa usádza na dne a zbytočne hnije a zhoršuje kvalitu vody. V tom najhoršom prípade sa môžu na jazierku vytvárať aj škaredé zelené riasy, ktoré musíte odstrániť, pretože tento ekosystém ich moc nemusí.

Teraz je ten najlepší čas

Nečakajte na vhodnejší čas a lepšie počasie. Jeseň je rozhodujúcim momentom na prípravu rybníka na zimu a nemali by ste ho podceňovať. Počet „prekvapení“, ktoré na vás potom čakajú na jar po roztopení ľadu, závisí od toho, ako dobre a dôkladne ste vykonali prípravné práce. Pri správnom prístupe vám však tento proces nezaberie ani veľa času a prinesie hmatateľné výsledky, ktoré si môžete začať užívať už od prvých teplých jarných dní.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.