Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Tipy, ako si zútulniť chatku v horách

1.14K 0

Vlastníte chatku v horách a častokrát tam chodíte, aby ste si oddýchli od mestského ruchu a vychutnali si prírodu, les? Prinášame vám pár zaujímavých tipov, ako si zútulniť chatku v horách a užívať si v nej príjemné rodinné chvíle.

Nové krbové kachle

Ak máte na chatke staré kachle, ktoré už nefungujú tak, ako by mali, je načase vymeniť ich teraz ešte pred zimou. Výmena kachlí za nové krbové kachle cez zimné obdobie by nemala zmysel, nakoľko by ste nemohli si v priestoroch zakúriť.

Krbové kachle dokážu vykúriť nielen malé, ale aj väčšie chatky, preto ich využíva väčšina chatárov. Nebojte sa tejto investície. Tá sa vám vráti už túto zimu.

Pri výmene krbových kachieľ nezabúdajte aj na výmenu starých dymovodov za funkčné dymovody určite nechcete riskovať, že vám prederavený dymovod zadymí alebo nebodaj úplne znehodnotí chatku.

Drevené oplotenie, smaltové hrnčeky a hlinené krčahy

Drevené chatky v horách by mali pripomínať drevenú chalúpku, ktorú poznáme zo zneliek známej televízie. Aby ste si stanovili hranice vášho pozemku, odporúčame vám osadenie nízkeho dreveného plota a osadenie kvalitnej drevenej bránky. To vám síce neochráni váš pozemok, vašu chatu, ale bude slúžiť čisto ako „dekorácia“. Keď si na drevené oplotenie osadíte staré smaltové hrnčeky a hlinené krčahy, okolie vašej chalúpky a aj vaša chalúpka bude vyzerať tip-top.

Ľanové dekorácie

A čo interiér? Odporúčame vám doniesť si ľanové dekorácie. Ľanové závesy, obrusy, prehozy – nebojte sa doniesť do do chatky viac takýchto ľanových dekorácii. S kombinácii s ľudovými výšivkami vytvoria perfektný dizajn aj fádnej chatke.

Koberec z vlny

Ak sa radi pozeráte na praskajúce drevo v kachliach, odporúčame vám umiestniť pred kachle koberec z vlny. Dávajte však pozor, aby vám ho sadze neznehodnotili. Vždy si ho prisúvajte až keď si plánujete vychutnávať chvíle pri ohníku.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.