Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Plánujete si umiestniť na záhradu bazén?

1K 0

Horúčavy sú v plnom prúde a určite už v prácu ste myšlienkami niekde pri vode. Viacerí z vás majú možnosť skočiť po práci k vode, avšak viacerí nie. Tí, ktorí máte vlastný pozemok, neostáva vám nič iné, len si zaobstarať vlastný bazén. Možno si poviete, že v klasických nafukovacích si moc nezaplávate. Je pravda, že tie sú skôr na osvieženie.

Ak ale máte priestor na zapustený bazén, uprednostňujte ten. Na čo všetko by ste mali myslieť, ak sa rozhodnete pre zapustený bazén.

Rovinatý terén a žiadne stromy

Ak sa rozhodnete pre zapustený bazén, dávajte ho vždy na rovinatý terén. Takýto bazén si nemôžete dovoliť umiestniť v kopci. Ideálne by bolo, keby plochu bazéna nezatienili stromy. O tieň ani tak nejde, ten sa vám hodí, avšak myslite na to, že zo stromov bude padať lístie na vodnú hladinu a vás to bude nútiť čistiť vodnú plochu častejšie ako jedenkrát denne.

Určite nechcete, aby vám suché lístie zakrývalo dlažbu okolo bazéna.

Protišmyková dlažba

Dlažba, ktorú sa rozhodnete dať k bazénu, musí byť predovšetkým protišmyková. Zároveň to musí byť taká dlažba, o ktorej môžete chodiť bosí aj počas najväčších horúčav.

Všetko toto spĺňa travertínová dlažba. Je protišmyková, nerozpáli sa a dokáže odolať výkyvom počasia. Zároveň je aj nárazuvzdorná. Kvalitná exteriérová dlažba, keďže je z prírodného materiálu, vydrží dlhé desaťročia.

Bazénový lem

Žiaden zapustený bazén nemôže byť bez bazénového lemu. Je ťažké kúpiť univerzálny, preto sa odporúča dať si vyrobiť bazénový lem na mieru. Sú luxusné, pevné a bezpečné aj pre tých najmenších. Travertín je kvalitný materiál nielen na výrobu dlažby do interiéru a exteriéru, ale aj do bazénových lemov.

Ratanový záhradný nábytok a slnečné plachty

Okrem bazéna a dlažby je potrebné myslieť na zabezpečenie sedenia. Nezabúdajte, že aj tieň je veľmi dôležitý. Ak teda tento bazén neplánujete zakrývať, odporúčame vám do tesnej blízkosti bazéna umiestniť slnečné plachty, ktoré vám poskytnú tie akonáhle vyjdete z bazéna.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.