Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Ako si udržať zuby zdravé a žiarivo biele?

951 0

Krásne a zdravé zuby by chcel mať každý z nás. Niekedy sa však musíme pasovať s problémami a častým návštevám zubných ambulancií sa nevyhneme.

Ako si ale udržať zuby zdravé a žiarivo biele?

Vyskúšajte bielenie zubov

Ponuky bieliacich pásikov je veľká, no nie všetky dokážu zuby dokonale vyčistiť od zubného plaku, ktorý zapríčiňuje žltnutie zubnej skloviny. Ak chcete mať zuby žiarivo biele, vyskúšajte domáce bielenie zubov. Dôležité je, aby ste sa držali pokynov, ktoré sú napísané pri balení bieliacich pásikov. Domáce bielenie zubov odporúčame realizovať len vtedy, keď viete, že dané bieliace pásiky sú overené a majú pozitívne referencie aj od viacerých zubárov.

Čistenie medzizubných priestorov, zadných stoličiek a jazyka

Aby boli zuby zdravé, musíte myslieť aj na čistenie medzizubných priestorov, zadných stoličiek a jazyka. Medzizubné priestory čistite hlavne zubnými niťami, medzizubnými kefkami a na zadné stoličky, resp. ťažko dostupné zuby používajte jednozväzkové zubné kefky. Všetko toto vybavenie kúpite v akejkoľvek drogérii, či aj lekárni.

Medzizubné kefky a nite pravidelne vymieňajte, aby ste si čistením ešte viac neblížili. Pri jednozväzkových platí to isté. Zubné kefky, či už klasické, alebo jednozväzkové pravidelne vymieňajte. Zubnými kefkami si nezabúdajte čistiť aj jazyk. Práve na ňom sa nachádzajú baktérie, ktoré môžu uškodiť vašim zubom.

Pri výbere klasickej zubnej kefky si všímajte hlavne štetinky. Musia byť kvalitné a nesmú dráždiť ďasná. Krvácanie ďasien je veľmi nebezpečné a vážne tak môže uškodiť vašim zubom.

Aby ste si udržali zuby zdravé a čisté, je potrebné pravidelne odstraňovať z medzizubných priestorov zvyšky potravín.

Umývajte si zuby pravidelne a používajte kvalitné vybavenie na čistenie a bielenie zubov. Jedine vtedy budete mať zuby čisté a zdravé.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.