Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Moderné sedacie súpravy, ktoré vynikajú svojou kvalitou

1.07K 0

Sedacie súpravy sú dôležitou súčasťou obývačiek. Tým, že sa dennodenne používajú, sú vystavované neustálemu tlaku. Nekvalitné sedacie súpravy nedosahujú vysokú životnosť a majitelia sú nútení hľadať novú. Tým, že sedacia súprava nepatrí medzi najlacnejšie položky, prirodzene očakávame, že si za investované peniaze kúpime kvalitný výrobok. Ako sa teda vyhnúť nekvalitným sedačkám a kúpiť si moderné sedacie súpravy, ktoré vynikajú svojou kvalitou?

Poťahový materiál rozhoduje

Ak chcete modernú sedaciu súpravu, všímajte si predovšetkým, z akého materiálu je vyrobená celá sedacia súprava. Poťahový materiál a spôsob šitia rozhoduje, či je sedacia súprava kvalitná alebo nie. Kvalitu materiálu dokážete zistiť prostredníctvom metódy Martindale, ktorá zisťuje oteruvzdornosť materiálu. Podľa tejto metódy zistíte, či sa poťahová látka rýchlo opotrebuje, alebo nie.

Aký poťahový materiál si ale vybrať? Odporúčame predovšetkým kvalitnú kožu. O tú sa však treba dôkladne starať, aby bola aj po rokoch krásna ako v prvý deň po kúpe. Ďalej odporúčame mikroplyš, mikrovlákno, žakar, plyš alebo žinilku.

Akú farbu vyberať?

Rozhodne takú, aby sa vám hodia k ostatnému zariadeniu obývačky. Všeobecne odporúčame neutrálne farebné prevedenia, ktoré sú nadčasové a aj o dvadsať rokov si budete môcť povedať, že táto sedačka je moderná a hodí sa vám do miestnosti. Ak hľadáte modernú rohovú sedačku, vyberajte si ju jednoznačne z týchto farieb – svetlej sivej, tmavej sivej, béžovej, smotanovej, hnedej, poprípade čiernej.

Veľkosť

A na záver nezabudnite zohľadňovať veľkosť sedacej súpravy. Ak potrebujete občas obývačku pretvoriť na spálňu, uprednostňujte pevné rozkladacie pohovky.

Ak ale nie je nutné mať sedačku rozkladateľnú, vyberajte si napríklad z ponuky účkových sedačiek, resp. moderných rohových.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.