Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Ako pripraviť svoje auto na zimu?

1.18K 0

December je extrémne teplý, ale ako bude vyzerať január, to ešte nevieme. Zima sa však zďaleka nekončí a práve preto vám ponúkame pár šikovných a praktických rád, ako pripraviť svoje auto na zimu.

Skontrolujte tesnenia dverí

Nepríjemné zamŕzanie dverí dokáže potrápiť každého majiteľa auta najmä cez silné mrazy. Aby ste sa týmto nepríjemnostiam vyhli a mohli ste sa dostať do vášho auta, odporúčame vám tesnenia dobre premazať dostupným olejom na tesnenia. Kúpite ho na ktorýchkoľvek pumpách, či predajniach špecializovaných na autodoplnky a príslušenstvo.

Znížte vypúšťanie výfukových plynov

Keďže v zime je naplno rozbehnuté vykurovacie obdobie, prispejte aspoň trošku k zníženiu emisií do ovzdušia a šetrite životné prostredie tým, že znížite vypúšťanie výfukových plynov do ovzdušia.

Odporúčame vám kúpiť si nový EGR ventil, ktorý slúži na prepúšťanie častí výfukových plynov naspäť do sacieho potrubia motora.

Fólia na predné sklo, metlička a škrabka

Ak vás prekvapí snehová nádielka a silný mráz, potrebujete mať po ruke metličku a škrabku. Škrabkou dokonale odstránite námrazu. Využiť ale využijete aj prostriedok v spreji, ktorý vám urýchlene pomôže odstrániť námrazu. Praktickejšou pomôcok ale pre vás bude aj fólia na predné sklo, ktorá vám ráno cestou do práce ušetrí čas a vy sa tak rýchlejšie dostanete z parkoviska a do práce prídete načas.

Nezabúdajte si do kufra dať aj metličku. Počas jazdy nemôže byť na aute žiadna pokrývka, či už na streche, kufri, či kapote auta.

Pred poriadnou zimou vám odporúčame skontrolovať aj podvozok. Nezabúdajte na voskovanie, ktoré ochráni podvozok pred hrdzavením. Nezabúdajte, že posypová soľ je agresívna a výrazne by mohla uškodiť vášmu autu. Ak ale potrebujete napríklad vymeniť súčasti podvozku, pozrite si ponuku výrobcu Racingline. Ponúkajú súčiastky na športové podvozky, ale aj brzdové hadice, disky, ale aj brzdovú kvapalinu a mnoho ďalšieho.

Zvládnite zimu bez problémov a ak máte staršie auto, nezabúdajte si do kufra dať aj štartovacie káble pre každý prípad.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.