Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Recepcia vytvára prvý dojem o kaderníckom salóne

961 0

Aj ten najzdatnejší kaderník bude pôsobiť neprofesionálne a lacno, pokiaľ bude jeho salón zanedbaný či nevhodne zariadený. V biznise to jednoducho už tak chodí, že prestíž sa získava nielen poctivou a excelentnou prácou, ale tiež prvotriednym prístupom a, samozrejme, adekvátne prispôsobeným priestorom. Priestorom, v ktorom sa bude radosť realizovať a ktorý bude poskytovať dostatočný komfort zákazníkom. A kde inde by sme mali začať, ak nie na recepcii?

Recepcia – miesto, kde sa všetko začína, ale aj končí

Recepcia je priestor, ktorý už dávno nepatrí len hotelom či penziónom. Stále častejšie sa s ňou stretávame v ambulanciách lekárov či v kozmetických alebo kaderníckych salónoch. Sem vedú naše prvé kroky, ak si chceme dohodnúť tvar účesu, dĺžku zostrihu alebo farebný odtieň, a rovnako tu zakotvíme pri záverečnom hodnotení a rekapitulácii výsledku práce a, samozrejme, pri platení. Recepcia v podmienkach kaderníckeho salóna by teda mala byť prispôsobená okrem štedrosti priestoru aj jeho celkovému dizajnu. Pokiaľ je priestor veľkorysý, moderný a štýlový, recepcia by ho mala kopírovať.

V prípade konzervatívnejšie zariadeného salóna je na výber množstvo kúskov, ktoré budú rovnako estetické a vkusné, avšak budú pôsobiť prirodzene, nevtieravo, no maximálne prakticky. Priestor recepcie by mal mať dostatok odkladacieho priestoru, ale mal by byť v zariadení salóna tým prvkom, ktorý bude mať dostatočnú výpovednú hodnotu o estetickom cítení jeho majiteľa. Aj napriek jeho dôležitosti by však nemal nijako zasahovať do komfortnej zóny zákazníka a svojou veľkosťou či tvarom pôsobiť rušivým dojmom v celkovom dizajne kaderníckeho salóna.

Rohová recepcia – riešenie pre tých, ktorí dokážu priestor využiť naplno

Práve rohová recepcia môže byť veľmi vhodným riešením pre tie salóny, u ktorých sa počíta každý centimeter úžitkovej plochy. Aj napriek svojej veľkosti a dostatku odkladacích a úložných priestorov sú rohové recepcie príkladom toho, ako pôsobiť veľkoryso, a zároveň nenarúšať vzdušnosť a jednotnosť samotného salóna. Svojou koncepciou zapadnú do každého rohu či vyplnia každé, inak nevyužité, miesto pri stene. Zákazník si tak môže bez rušivých vplyvov vychutnávať svoj zaslúžený komfort, no zároveň je priestor recepcie dobre dostupný a viditeľný.

A hoci pri zariaďovaní kaderníckeho salóna treba myslieť na širokú škálu základného vybavenia, recepcia určite patrí do inventára, ktorý sa neoplatí z neho vynechať. Je miestom prvého kontaktu medzi zákazníkom a jeho kaderníkom a jej vzhľad môže byť dostatočným podnetom na vytvorenie prvého dojmu. A ako dobre vieme, práve prvý dojem je v živote, a v biznise obzvlášť, tým kľúčovým faktorom, ktorý má každý len vo svojich rukách.