Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Vyberte si také schodište, ktoré spĺňa bezpečnostné štandardy

1.01K 0

S prekonávaním výškových rozdielov musíte počítať, ak sa rozhodnete pre stavbu poschodových rodinných domov. Kedysi sa iné domy ani len nestavali, no dnes častokrát vídame práve nízkopodlažné rodinné domy, tzv. bungalovy. Ak ale plánujete poschodový rodinný dom, musíte počítať sa s návrhom a realizáciou schodišťa. Vyberte si také schodište, ktoré spĺňa bezpečnostné štandardy.

Mlynárske schody

Ak ste sa rozhodli pre stavbu drevodomov, kanadských zrubov, určite by ste mali zainvestovať do pevných mlynárskych schodov. Sú to schody určené špeciálne na takéto nehnuteľnosti, kde dominuje predovšetkým kvalitné prírodné drevo. Drevo okrem toho, že je kvalitné, je aj nadčasové. Pre tých, ktorým mlynárske schody nič nehovoria, sú to schody s nášľapmi so striedavou hĺbkou stupňa. Odporúčame vám dať ich hlavne do menej využívaných priestorov ( na povaly), ale sú vhodné aj do podkrovia.

Betónové schody s drevenými nášľapmi

Mlynárske schody sú stabilné, ale to môžeme povedať aj o najvyužívanejších schodištiach. Jedná sa o betónové schody, ktoré majú moderné nášľapy na schody vyrobené z kvalitného pevného dreva. Kvalitné drevo vydrží dlhé desaťročia aj pri pravidelnom používaní a čo je hlavné, pri správnom ošetrovaní ostane hladké bez zbytočných škrabancov.

Betónové schody sú stabilné a najspoľahlivejšie, preto ak hľadáte moderné schodište do moderne zariadenej domácnosti, uprednostnite betónové schodište s drevenými nášľapmi.

Okrem týchto schodov si máte možnosť vybrať s kombinovaných (kombinácia troch rôznych materiálov) a zo samonosných drevených schodíšť, do ktorých radíme aj mlynárske schody.

Dôležité však je vybrať si kvalitnú firmu, ktorá vám vyrobí moderné schody na mieru.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.