Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Máte psíka? Myslite predovšetkým na jeho zdravie

928 0

Mať domáce zvieratko je pre rodiny s deťmi niečo nenahraditeľné. Ak sa ale rozhoduje pre psíka, nezabúdajte, že práve vy beriete všetku zodpovednosť na svoje plecia. Pes sa o seba nedokáže sám postarať, potrebuje neustálu starostlivosť. Dobre zvážte kúpu psíka, aby ste si to pár týždňov po kúpe psíka nerozmysleli.

Ak ste rozhodnutý psa si chcete kúpiť, myslite predovšetkým na zdravie psíka.

Veľký výbeh

Bytovým psíkom síce veľký výbeh nie je potrebný, iným rasám však áno. Predtým, ako si domov doveziete psíka, premyslite si, kde umiestnite búdu a ako ohradíte priestor tak, aby vám psík neničil celú záhradku. Rozhodne psíka nezatvárajte do malej stiesnenej klietky. Ideálne, ak veľkosti psíka prispôsobíte volieru a psíka do nej budete dávať len v prípade, že očakávate návštevu alebo na noc.

Kvalitné krmivo

Každý pes potrebuje pre správny vývoj kvalitné krmivo. Ak potrebujete kúpiť kvalitné krmivo pre psov, spravte si prieskum medzi obchodmi a dodávateľmi kvalitného krmiva pre psov. Nie všetci ponúkajú zdraviu prospešné krmivo, ktoré nezaťaží tráviace ústrojenstvo psíka. Pes už od narodenia potrebuje výživu, ktorá podporí jeho rast a dodá mu potrebné vitamíny a minerály, ktoré udržia jeho telo v optimálnej kondícii.

Na cesty brávajte svojim psom veľké konzervy pre psov. Všímajte si, či majú vysoký podiel mäsa a či tam nie je priveľké množstvo škodlivých konzervačných látok.

Prechádzky

Pes je zviera, ktoré potrebuje aktívny pohyb, preto si vždy pri výbere nového člena rodiny vyberte vhodnú rasu a prispôsobte ju vašim pohybovým aktivitám. Ak nemáte radi veľa pohybu, uprednostňujte malé rasy psov – ratlíkov, yorkshirských teriérov. Tým, ktorí milujú pohyb, odporúčame skôr väčších psov – zlatého retrievera, labradora, „staforda“.

Ak chcete, aby váš štvornohý kamarát bol zdravý, dbajte na pohyb, vyberajte kvalitnú stravu a hlavne vytvorte mu dostatočne veľký výbeh, aby sa mal kde hrať, spať a oddychovať.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.