Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Inovujte exteriér rodinného domu a záhradku ešte pred koncom leta

946 0

V predchádzajúcich dvoch mesiacoch sme väčšinu času trávili vonku. Leto je ročné obdobie charakteristické horúcimi dňami, teplými večermi a niet divu, že práve tu sme trávili všetok svoj voľný čas. Ak si radi inovujete záhradku a celkovo exteriér rodinného domu, pár zaujímavých tipov pre vás máme.

Tvarovanie okrasných drevín

Aj keď táto činnosť sa robí skôr na začiatku jari, keď je to nutné, odporúča sa to zrealizovať aj v závere leta. Ak máte prerastené tuje, kanadské javory, či krušpány, odporúčame vám použiť kvalitné a dostatočne veľké záhradné nožnice a rebríky. V prípade, že máte strach, zajednajte si firmu, ktorá ponúka rôzne výškové práce, napríklad aj spiľovanie stromov. Majú potrebné vybavenie, aby vám orezali stromy a okrasné dreviny podľa vašich požiadaviek a bez poškodenia ostatných rastlín v záhrade.

Natieranie striech

Najvrchnejšia časť rodinného domu si zaslúži tiež veľa pozornosti. Je potrebné v pravidelných intervaloch čistiť, ale aj natierať strechy. Natieranie akýchkoľvek striech vám ale odporúčame zveriť firmám, ktorá má k dispozícii to najlepšie vybavenie. Kvalitné náter dokážu ochrániť strechu a predĺžiť jej životnosť. Sú vystavované rôznym vplyvom, výkyvom teplôt a práve preto potrebujú neustálu starostlivosť. Ako dobre vieme, strecha predstavuje veľkú investíciu, preto je potrebné starať s o ňu.

Ponatierajte drevený nábytok

Využite príjemné počasie v závere leta a všetok drevený nábytok na záhrade ponatierajte ochranným náterom. Zvyšok roka bude tráviť vo vlhkých pivniciach a šopách, preto je potrebné ochrániť ho kvalitným náterom. Nábytok dostane nový nádych a vychutnáte si na ňom príjemné jesenné slnečné dni.

Okrem dreveného nábytku a lavičiek ponatierajte aj drevené oporné hranoly ( ak ich máte).

Napíšte komentár

Your email address will not be published.