Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Modernizujte svoju záhradu s pomocou septika a betónovej nádrže na dažďovú vodu

1.39K 0

S príchodom jari začali byť aktívni všetci záhradkári. Musia byť pripravení na prízemné mrazy, no zároveň musia myslieť na ochranu pred vtáctvom, ktoré by mohlo ich čerstvo zasadené semienka znehodnotiť.

Ak patríte k vášnivým záhradkárom, určite ste uvažovali nad tým, ako by ste modernizovali svoju záhradku. My máme pre vás pár šikovných trikov, ako ju modernizovať. Začnite výmenu klasickej žumpy za septik a plastové sudy s dažďovou vodou vymeňte za betónové nádrže.

Septiky – žumpy, ktoré prečisťujú odpadové vody a neznečisťujú podzemné vody

Ak ste napojený na kanalizačný systém, máte veľké šťastie. Napriek tomu, že žijeme v 21. storočí, viaceré obce a mestá nie sú doposiaľ napojené na kanalizáciu. Obyvatelia daných obcí a miest sú odkázaný na zabezpečenie si vlastných žúmp. Vývoz odpadových vôd je však časovo obmedzujúci a z tohto dôvodu si namiesto klasických žúmp kupujú kvalitné septiky.

Septiky sú vlastne dvojkomorové žumpy, v ktorých sa odpadové vody prečisťujú a nie je potrebný vývoz splaškov.

Ak ste obsah žúmp vypúšťali do pôdy, mali by ste myslieť na to, že týmto ohrozujete nielen pôdu a všetko v nej, ale aj kvalitu podzemnej vody. Ak sa chcete oslobodiť od častého vývozu splaškov, objednajte si nový septik.

Betónové nádrže na dažďovú vodu

Máte problémy s vodou a na polievanie nechcete míňať pitnú vodu? Odporúčame vám zaobstarať si podzemné nádrže na dažďovú vodu. Jedná sa o zásobníky dažďovej vody, ktorá vám umožňuje udržiavať väčšie množstvo dažďovej vody ako plastové sudy. Navyše sú pod zemou, takže vám nezaberajú veľa miesta na záhrade.

Vodu z nich čerpáte pomocou výkonného čerpadla. Takto si dokážete uskladniť väčšie množstvo vody na polievanie záhrady aj počas letných horúčav, kedy je vlahy menej.

Keďže zrážková činnosť je za posledné roky biedna, túto nádrž určite zúžitkujete.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.