Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Chcete budúci rok vyraziť k moru mimo Európy? Čo takto sem?

714 0

Pamätáte si ešte na leto? Tiež sa vám zdá, že ubehlo strašne rýchlo a naviac, že už bolo strašne dávno? Neviete sa už dočkať toho ďalšieho a tak len túžobne rozmýšľate nad dovolenkovou destináciou, ktorú by ste mohli navštíviť najbližšie?

Láka vás Arabský polostrov? Nemusíte skončiť len v Dubaji

Už ste na niečo prišli? Že zatiaľ viete len, že určite nechcete ísť „tradične“ do Chorvátska a radi by ste sa pozreli aj za hranice Európy? Nie je problém. Veď nemusíte letieť niekde na „kraj sveta“ do Austrálie, či na Havaj.

V posledných rokoch (aspoň, čo sa obdobia pred pandémiou týka) sa spomedzi menej tradičných destinácii pre Slovákov stal obľúbeným Arabský polostrov. Veď je tu vôbec niekto, kto ešte nebol v Dubaji? Ten už dokonca ani nemôžeme považovať za menej tradičnú destináciu, bolo tam totižto viac našincov ako v niektorých európskych lokalitách.

Okrem tejto destinácie, v ktorej sa (okrem iného) nachádza Burdž chalífa, najvyššia budova sveta, však bolo populárne ísť aj na dovolenku do Ománu. „Môžu za to“ nádherné pláže s jemným bielym pieskom, luxusné rezorty, krásne pamiatky a úžasná príroda.

Fascinuje vás svet pod morskou hladinou? Tu si ho užijete dosýta

Spomedzi neeurópskych destinácii patrí medzi tradične obľúbené aj Egypt. Ak chceme byť konkrétnejší, medzi najobľúbenejšie patrí dovolenka v Hurghade. Kedysi to pritom bola len malá rybárska dedinka. A dnes? Tretie najväčšie miesto Egypta.

Okrem nádherných bielych pláži a čistučkého mora ponúka Hurghada aj skvelé vyžitie pre nadšencov potápania a podmorského života. Jej koralové útesy môžeme označiť ako ikonické a obýva ich mnoho exotických rýb.

Čo sa západného pobrežia Červeného mora týka, Hurghada je tu centrom vodných športov a morských aktivít. Nájdete tu tak aj mnohé centrá, ktoré ponúkajú kurzy šnorchlovania, či potápania. Tunajší podmorský svet je totiž ako stvorený na takéto aktivity.

Zdroj obrázka:

Autor: LedyX / Shutterstock.com