Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Vitamínový nápoj: Jednoduchý kokteil na posilnenie imunity

858 0

Hľadáte recept na zdravý kokteil, ktorý vám pomôže zlepšiť vaše zdravie? Zrejme pociťujete časté príznaky infekcie a vírusových ochorení, ktoré vám komplikujú život a pohodlie v ňom. Preto, ak sa vo vrchole pracovného dňa necítite dobre a v noci zle spíte, potrebujete zrejme prírodný imunostimulačný prostriedok.

Na záchranu oslabeného tela vám ponúkame kokteil zo zeleniny a ovocia, ktorý vás a vaše telo postaví na nohy.

Na 2 porcie zdravého nápoja budete potrebovať: 1 mrkvu, dve červené repy, zázvorovú šťavu z koreňa, citrón a niekoľko kvapiek tinktúry echinacey.

Vytlačte šťavu zo všetkých ingrediencií, premiešajte, pridajte vitamín C a nakoniec tinktúru Echinacey.

Cvikla a jej jedinečné zloženie

Hlavnou zložkou v nápoji je samozrejme červená repa. Jedinečnosťou koreňovej plodiny je jej biochemické zloženie vitamínov, minerálov, organických kyselín a vlákniny. Horčík pomáha liečiť aterosklerózu a hypertenziu a soli kyseliny dusnej zvyšujú prietok krvi vo svaloch, čo pomáha vyrovnať sa s intenzívnym tréningom.

Cvikla dokonale čistí telo, zabraňuje anémii a zvyšuje hladinu hemoglobínu. Jej najunikátnejšou zložkou je však asi vitamínová látka betaín, ktorý posilňuje imunitný systém a zabraňuje obezite (najmä pečeni). Šťava z červenej repy zlepšuje zloženie krvi, ale znižuje tiež krvný tlak. Mala by byť preto zahrnutá do stravy postupne a na začiatku sa piť s menšou koncentráciou.

Mrkva dokáže nahradiť akúkoľvek superpotravinu

Mrkva, rovnako ako repa, môže ľahko nahradiť akékoľvek superpotraviny. Táto zelenina je bohatá na antioxidanty a stopové prvky, pôsobí ako profylaxia rakoviny a kardiovaskulárnych chorôb. Mrkvová šťava čistí obličky a pečeň, odstraňuje kamene, zlepšuje chuť do jedla a zvyšuje hladinu hemoglobínu.

Mrkva samozrejme obsahuje karotén, ktorý posilňuje sietnicu a je zodpovedný za krásu vlasov a pokožky. Pohár čerstvo vylisovanej mrkvovej šťavy ráno vám dodá energiu a dobrú náladu. Spolu s vitamínom C a Echynaceou to bude pre vašu imunitu to najlepšie riešenie.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.