Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Bývanie v paneláku je v súčasnosti čoraz preferovanejšie

960 0

Keby sme porovnali iné európske krajiny a Slovensko v otázke bývania, zistili by sme, že napríklad v Nemecku len málokto vlastní nehnuteľnosť. Na Slovensku je to však úplne iné. Už naši predkovia vlastnili lúky, polia a stavali si vlastné príbytky. Či to je tým, že to máme „geneticky naprogramované, alebo je to o niečom inom, Slováci túžia vlastniť nehnuteľnosť a presvedčiť sa o tom môžeme tým, že čoraz viac ľudí sa zadlžuje, aby si mohlo dopriať vlastnú nehnuteľnosť. Aj keď v posledných rokoch vzrástol záujem o život na dedine, stále veľa ľudí chce bývať v meste, v panelákoch. Má to aj svoje výhody. Chcete vedieť aké?

Zabezpečovanie paliva na zimu

Ľudia žijúci v panelákoch sú odbremenení od zabezpečovania paliva na zimu. Ľudia žijúci v rodinných domoch musia práve počas leta kupovať palivo na zimu. Je potrebné ho nielen doviezť, ale aj spratať a pripraviť tak, aby bolo využiteľné už nasledujúcu zimu. Tí, ktorí žijú v paneláku, tým stačí potočiť koliečkom na radiátore a nastaviť si teplotu podľa potreby.

Správca, ktorý sa o všetko stará

Bývanie v paneláku je v súčasnosti preferovanejšie aj preto, lebo o stav paneláka, pivníc a spoločných priestorov sa stará správca. V prípade, keď sa vám nebudú pozdávať kroky správcu, máte právo navrhnúť zmenu správcu. Samozrejme, je potrebné súhlas viacerých majiteľov bytov, aby vám toto mohlo prejsť. Je to však veľká výhoda a vám odpadá množstvo starostí týkajúcich sa fungovania exteriéru nehnuteľnosti, kde žijete.

Lepšia dostupnosť

Ďalšou neodškriepiteľnou výhodou bývania v paneláku je aj lepšia dostupnosť. Na každom sídlisku nájdete hypermarkety, supermarkety a v mnohých prípadoch aj sezónne tržnice, kde si nakúpite tie najčerstvejšie produkty. Tým, že sa nachádzate v meste, nemusíte riešiť problémy s dopravou, prímestskými linkami a podobne.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.