Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Bojujte s hmyzom a s letnými horúčavami po svojom

935 0

Vysoké letné teploty zužujú našu krajinu už od začiatku júna. Je leto a na vysoké teploty ako bývali kedysi len v prímorských oblastiach si musíme zvykať. Leto je však aj napriek vysokým teplotám najobľúbenejším ročným období. Jediné, čo môže tento dobrý pocit pokaziť, je hmyz.

Ako ale bojovať s letnými horúčavami a predovšetkým s otravným hmyzom?

Používajte siete proti hmyzu

Aby ste sa vyhli otravnému hmyzu, odporúčame vám dávať na okná pevnejšie siete proti hmyzu, ktoré ani silný vietor nezničí. Cez sieťky proti hmyzu neprenikne ani ten najmenší hmyz. Husto tkané siete vám umožnia vetrať aj po západe slnka, najmä vtedy, kedy lietajú komáre a chrústy. V ponuke sieťok nenájdete len sieťky na okná, ale aj na balkónové dvere. Kedykoľvek môžete mať otvorené okná a balkónové dvere, hmyz cez ne neprenikne.

Položte na parapety rastlinky, ktoré odpudzujú hmyz

Ak chcete účinne bojovať s hmyzom, odporúčame vám na vnútorné parapety ukladať bylinky, resp. rastlinky, ktoré odpudzujú hmyz. Medzi tieto rastlinky radíme predovšetkým muškáty, levanduľu, mätu, medovku, bazalku, či eukalyptus.

Vynikajúcim a overeným ochranným prostriedkom je aj trik s citrónom. Ak nechcete, aby vás štípal hmyz počas noci, odporúčame vám potierať sa citrónovou šťavou, poprípade si k posteli položte prekrojený citrón, do ktorého zapichnete klinčeky. Hmyz sa vám bude vyhýbať!

Nevetrajte počas dňa

Čo sa týka horúčav, chráňte si interiér pred priamym slnkom tak, že ráno po vyvetraní zatemníte celú miestnosť. Použite závesy, rolety, alebo žalúzie. Nikdy však nevetrajte počas dňa, miestnosť si ešte viac prehrejete a vzduch sa stane nedýchateľný.

Keď nestíhate vetrať skoro ráno (okolo 5.- 6. hodiny ráno), vetrajte neskôr večer (ideálne po 22:00).

Napíšte komentár

Your email address will not be published.