Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Ako zvládnuť rannú prípravu do práce?

982 0

Ráno, keď vstávame, máme ešte tmu a v závere októbra sa bude posúvať letný čas na zimný. Ráno bude bývavať tma a poobede, keď sa vrátime z práce, bude opäť tma. Tí, ktorí pracujú v kancelárii a majú možnosť ísť na obed mimo firmy, si užijú posledné záblesky teplých slnečných lúčov, ale tí, ktorí sú zavretí vo firmách, budú mať slnečných lúčov nedostatok.

Ako ale zvládnuť rannú prípravu do práce?

Pripravte si oblečenie ešte večer predtým

Ak každé ráno vystávate nad šatníkovou skriňou a kvôli tomu si neskôr nemôžete pripraviť kávu v kvalitnom automatickom kávovari, skúste si každý večer pripraviť oblečenie na ďalší deň do práce. Počasie sa síce môže zmeniť, nie však až tak výrazne. Keď si večer pozriete počasie, ľahko si totiž nakombinujete oblečenie a zladíte k nim aj doplnky a obuv. Ak budete mať oblečenie nachystané ešte večer predtým, ráno si môžete zapnúť automatický kávovar a počkať si, kým vám pripraví lahodnú kávu, ktorá vás povzbudí.

Ušetríte čas a využijete ho efektívnejšie.

Pripravujte si ľahké výživné raňajky

Vajíčka, saláma, slanina, či klobásy – toto si na raňajky určite nedávajte. Jedná sa o ťažké jedlá, ktoré zaťažia vás žalúdok. Odporúčame vám skôr uprednostňovať ľahšie a hlavne výživné raňajky, ktoré vás dostatočne zasýtia a doplnia chýbajúcu energiu – napr. ovsenú kašu, krupicovú kašu so škoricou, ovsené vločky s bielym jogurtom.

Ak pijete chutnú Arabicu, odporúčame vám s jej prípravou počkať a spraviť si ju až po raňajkách. Káva by sa pred raňajkami nemala piť a dokonca sa odporúča piť až neskôr, okolo 9:00- 10:00.

Zabudnite na pracovné maily a sociálne siete

Najväčšími požieračmi času a energie sú sociálne siete. Väčšina z nás má tendenciu pozerať, čo je nové na sociálnych sieťach a odpovedať na súkromné, i pracovné emaily.

Ráno si nekazte deň a zabudnite na pracovné maily a sociálne siete. Ak chcete plnohodnotne fungovať, je treba sa vyhnúť všetkému, čo by vás mohlo akokoľvek rozhodiť.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.