Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

3 tipy, ako vytvoriť lepšie prostredie na prácu vo firme

1.12K 0

Viacerí majitelia firiem sa trápia z nedostatkom kvalifikovaných pracovných síl a kým sa im podarí obsadiť na dané pozície kvalitných zamestnancov, nejaký čas to potrvá.

Skúste ak na to ísť z inej strany. Keby ste vytvorili lepšie podmienky na prácu vo firme, možno by nebol problém obsadiť voľné pracovné pozície.

Ako teda vytvoriť lepšie prostredie na prácu vo firme?

1. Začnite výberom kvalitných strojov

Aj keď ovplyvniť kvalitu strojov nedokážete úplne, skúste aspoň uprednostňovať kvalitnejšie značky strojov potrebných vo výrobných halách a skladových priestoroch. Kvalitné stroje zefektívňujú výrobu, neohrozujú zdravie zamestnancov a zvyšujú produktivitu zamestnancov, keďže sa nekazia tak často ako lacné stroje.

2. Investujte do kvalitnej pracovnej obuvi a ochranných pracovných pomôcok

Ak chcete vytvoriť lepšie prostredie na prácu vo firme, začať by ste mali investíciou do kvalitnej pracovnej obuvi a ostatných ochranných pracovných pomôcok. Pracovné topánky by mali byť odolné voči chemikáliám, ktoré sa vo výrobných halách používajú. Ďalej by mali byť protišmykové, vzdušné a zároveň dostatočne teplé na zimu, mali by mať tvarovanú stielku.

Čo sa týka zvyšných ochranných pracovných prostriedkov, zamerať by ste sa mali predovšetkým na ochranné pracovné prilby, pracovné okuliare, montérky, pracovné bundy a samozrejme aj pracovné rukavice.

3. Investujte do dobrého osvetlenia výrobných hál a skladových priestorov

Pracovať vo firme, v ktorej nie je zabezpečené kvalitné výkonné osvetlenie, je veľmi nebezpečné a demotivujúce. Najmä vo firmách, kde sa pracuje s nebezpečným materiálom, či látkami sa vyžaduje, aby vo výrobných halách, ale aj v skladových priestoroch bolo dobré osvetlenie, ktoré dostatočne presvetlí miestnosť, kde sa pracuje. Zamestnancom nepomôžu ani dobré pracovné rukavice pri manipulácii s nebezpečným materiálom, ak je priestor, kde pracujú, nedostatočne osvetlený.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.