Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

3 tipy, ako vyhnať stereotyp z vášho vzťahu

1.19K 0

Každý z nás chce mať aj po rokoch vzťah ako na začiatku. Aby ale vzťahy boli také na začiatku, treba si ich pestovať. Pre niekoho možno zbytočný fráza, no ak sa svojmu vzťahu nebudete venovať a nebudete sa oň starať, do vášho vzťahu vstúpia problémy, ktoré váš vzťah môžu ohroziť.

Partnerský vzťah však môže ohroziť stereotyp vo vzťahu. Ako ale vyhnať stereotyp z vášho vzťahu, resp. ako sa mu vyhnúť?

1. Podniknite spoločný výlet vo dvojici

Ak ste už dlho nikde spolu neboli, teraz je ten správny čas ísť niekam len vo dvojici. Ak máte deti, pochopiteľne, že ste a venovali prioritne im a nechcel ste od nich odchádzať. Ak ale máte pocit, že vo vašom vzťahu to škrípe, podniknite spoločný výlet vo dvojici niekam, kam ste už dlho túžili ísť, no zatiaľ vám to nevychádzalo. Uvidíte, že takáto zmena vyženie z vášho vzťahu stereotyp. Ideálne, ak takéto výlety začnete podnikať častejšie. Oddýchnete si od práce, povinností a vychutnáte si len sami seba.

2. Vyznávajte si lásku. Neustále!


Myslíte si, že vyznávanie lásky je len pre mladé zamilované páry? Mýlite sa! Vyznávate si lásku aj po rokoch. Napíšte partnerovi/ partnerke básne o láske a pri večeri alebo prechádzke mu ich zarecitujte. Jednoducho premeňte sa na romantikov, čerstvo zamilovaných romantikov. Stereotyp nebude mať žiadnu šancu!

3. Buďte v dobrej nálade

Keď do vzťahu príde stereotyp, partneri sú sklesnutí, nemajú dobrú náladu a vyslovene im spoločnosť partnera vadí. Skúste urobiť všetko pre to, aby ste boli v dobrej nálade. Nemyslite na problémy, nevyhľadávajte konflikty a ak sa s partnerom neviete na niečom zhodnúť, skúste hľadať kompromis, aby riešenie vyhovovalo obom stranám. Dobrá nálada a vyhýbanie sa konfliktom vám pomôže vyhnať zo vzťahu stereotyp. Skúste si prečítať citáty o láske.

Možno vás to povzbudí a zabudnete na konflikt, ktorý medzi vami vznikol. Navyše pekné citáty o pravej láske vás zahrejú pri srdiečku.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.