Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Zero waste vychytávky, ktoré v domácnosti oceníme

1.04K 0

Globálne otepľovanie, vysychajúce vodné toky, ale aj nekvalitné potraviny, ktoré konzumujeme prinútili viaceré rodiny uvažovať nad tým, ako chrániť prírodu a mať doma len kvalitné výrobky a potraviny, ktoré neohrozia naše zdravie.

My vám ponúkame pár zero waste vychytávok, ktoré vo vašej domácnosti určite využijete.

Látkové odličovacie tampóny

Líčenie je pre ženy príjemná činnosť, ktorej sa nikdy nevzdajú. Nevyhnú sa však používaniu odličovacích tampónov. Viete si však predstaviť, koľko odpadu týmito odličovacími tampónmi vytvárate? Každá žena denne spotrebuje aspoň dva vatové odličovacie tampóny, čiže ročne spotrebuje až neuveriteľných 730 vatových tampónov!

Ak si ale kúpite prateľné látkové odličovacie tampóny, pomôžete prírode. Stačí, ak budete mať sedem odličovacích tampónov, ktoré na konci týždňa preperiete a môžete ich používať opäť.

Látkovými odličovacími tampónmi chránite prírodu a životné prostredie.

Voskové obrúsky na balenie potravín

Ak chcete obmedziť používanie plastových sáčkov a potravinových fólií, odporúčame vám kúpiť si látkové obaly na desiatu. Vynikajúce sú aj voskové obrúsky, ktoré sú v zahraničí veľmi známe už dlho. U nás sa však začínajú používať až v posledných rokoch.

Jedná sa o voskové obrúsky, ktoré sú vyrábané z vosku miestnych včelárov, BIO jojobového oleja, živice a predovšetkým z kvalitnej BIO bavlny. Takéto včelobaly vám pri správnej starostlivosti vydržia aj rok a čo je najdôležitejšie, sú recyklovateľné. Môžete ich opakovane používať a ich údržba nie je náročná. Stačí ich len opláchnuť pod prúdom vody a nechať voľne vyschnúť. Sú priľnavé, čo vám umožní bezpečne zabaliť nakrájané ovocie, ale aj obložený chlebík.

Tuhé šampóny

Okrem zdravých prípravkov na umývanie, ktoré sú v nádobách vyrobených z recyklovateľných plastov, vám odporúčame nakupovať aj tuhé šampóny. Obsahujú bezpečné zložky, ktoré nedráždia ľudskú pokožku. Ich výhodou je aj ich spratnosť a dlhá trvácnosť.

Sú balené v papierových obaloch. Neobsahujú žiadne parabény, silikóny, či sulfáty, ktoré sa nachádzajú v bežne predávaných šampónoch. Jednoducho sú bezpečné aj pre citlivú pokožku.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.