Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Aké veci z turistickej výbavy môžete kúpiť aj v dobrom poľovníctve?

2.08K 0

Na turistiku a podobné aktivity v prírode človek potrebuje hneď niekoľko vecí, bez ktorých sa nezaobíde. Väčšinou ich človek nájde v športových predajniach.

Pevná obuv a kvalitné outdoorové oblečenie

Avšak pre turistu nemusí byť na škodu zavítať pri kupovaní výbavy aj do poľovníctva. Veď aj poľovníci sa pohybujú v prírode, takže mnohé prvky z ich výbavy sú podobné s výbavou turistov. Čo pre svoju turistickú výbavu si tak môžete kúpiť aj v poľovníctve?

V prvom rade je to alfa a omega každej turistickej výbavy. Neviete, čo myslíme? No predsa turistické topánky. Bez pevných AKU topánok, či podobnej obuvi sa skrátka nezaobíde tak turista ako aj poľovník.

V poľovníctve môžete nájsť aj kvalitné outdoorové oblečenie, ktoré urobí vašu turistiku oveľa komfortnejšou. Ak poľovníctvo ponúka široký výber rôznych druhov outdoorového oblečenia, môžete sa tu vybaviť prakticky od hlavy po päty.

Na túre sa vám môže hodiť aj nôž, či ďalekohľad

V poľovníckych potrebách nájdete aj veci, ktoré patria do základnej poľovníckej výbavy, ale čo sa týka turistiky, také esenciálne nie sú. Rozhodne však ide o veci, ktoré nájdu svoje využitie aj na turistike.

Prvou z nich je kvalitný nôž. Ten má také široké možnosti využitia, že sa ani nedajú všetky vymenovať. Ak však praktický nôž zaradíte do svojej turistickej výbavy, určite nebude trvať dlho, aby ste mu nejaké využitie našli.

Druhým zástupcom z takejto pre poľovníka nevyhnutnej a pre turistu doplnkovej výbavy je ďalekohľad. Ak si na túrach nadmieru radi vychutnávate nádherné výhľady, rozhodne sa vám hodí mať so sebou ďalekohľad. Budete si ich môcť vychutnať (doslova) s novou optikou, ktorá vám otvorí nové možnosti pri skúmaní okolitej krajiny.

Zdroj obrázka:

Autor: Ground Picture / Shutterstock.com