Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Využite voľné zimné dni na relax v kúpeľoch

1.15K 0

Práve zima je obdobím, ktoré nás núti trošku spomaliť a vychutnať si činnosti, ktorým sa počas leta nemôžeme venovať. Čítanie knihy, pozeranie obľúbených seriálov patrí k týmto činnostiam automaticky. Ak ale chcete využiť voľné zimné dni alebo víkendy naozaj čo najlepšie, odporúčame vám zajednať si kúpeľný pobyt v slovenských termálnych kúpeľoch.

Veľký výber termálnych kúpeľov

Kamkoľvek sa pozriete na mape, neďaleko vždy nájdete termálne kúpele, ktoré roky ponúkajú nadštandardné služby ľuďom, ktorí sem prišli hľadať pokoj a prišli si sem oddýchnuť po nejakom úraze, či závažnej chorobe. Veľký výber obľúbených termálnych kúpeľov zvyšuje záujem zahraničnej klientely, preto sa nemôžeme čudovať, že do slovenských termálnych kúpeľov prichádzajú aj zahraniční návštevníci.

Termálne vody, ale aj spoznávanie okolia

Ak zavítate do luxusných kúpeľov, okrem procedúr a masáži nezabúdajte vyskúšať miestu gastronómiu v reštauračných zariadeniach. Práve teraz máte možnosť ísť do kaviarne, dať si obľúbenú kávičku, vychutnávať si dobré jedlo, bez toho, aby ste museli, čo navariť nasledujúci deň a čo všetko je potrebné vybaviť. Cez zimu sú termálne kúpele ešte atraktívnejšie, nakoľko vonku je zima a každý chce byť v tepľúčku. Termálne vody v kúpeľoch vám pomôžu dokonale zregenerovať.

Ak vás trápia bolesti svalov a cítite sa celkovo vyčerpane, plávanie v bazéne a saunovanie vám pomôže. Viete, že saunovanie pozitívne ovplyvňuje kvalitu pokožky a bráni šíreniu akné?

Ak plánujete ísť do kúpeľov cez zimu, nezabúdajte na dôkladne vysušenie pokožky a vlasov neriskujte prechladnutie. Hádam nechcete po návrate z kúpeľov stráviť čas s teplým čajom a pod perinou. Do termálnych kúpeľov odporúčame vziať aj teplé turistické oblečenie. Menšie prechádzky a túry v okolí vám prospejú. Nestrávite celé dni zavretí na izbe a zároveň spoznáte niečo nové.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.