Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Ako sa starať o záhradné jazierko?

974 0

Záhradné jazierka sú veľmi obľúbenými súčasťami záhrad pri rodinných domoch. Dotvárajú atmosféru okrasnej záhradky a vytvárajú tak miesto, kde si domáci budú môcť sadnúť ku kraju jazierka a pozorovať život v ňom.

Aj keď je jazierko v súčasnosti zazimované, viete, ako by ste sa oň mali starať, aby ste sa ním mohli pochváliť všetkým návštevám? Určite nechcete, aby bolo jazierko zakalené a aby hladina bola posiata suchým lístím.

Pozor na vláknitú riasu

Veľkým nebezpečenstvom záhradných jazierok sú vláknité riasy. Keďže jazierko je otvorený systém, v ktorom nedokážeme ovplyvniť intenzitu slnečného svitu, spad živín a teplotu vody, je prakticky nemožné ekologicky zničiť vláknité riasy.

Ak sa chcete pochváliť krásnym a hlavne čistým záhradným jazierkom, už na jar budete musieť bojovať s nebezpečnými vláknitými riasami. Potrebujete prípravky, ktoré bojujú len proti týmto vláknitým riasam a nezabíjajú zdravé baktérie, ktoré prispievajú v zveľaďovaniu jazierka.

Dobré baktérie do jazierka

Aby sa vám voda v jazierku nekalila a nerozmnožovali sa vláknité riasy, je potrebné zabezpečiť, aby boli v jazierku dobré baktérie do jazierka. Ich úlohou je odbúrať organické nečistoty a pomáhať odstraňovať látky, ktoré podporujú rast vláknitých a jednobunkových rias.

Keď si kúpite dobré baktérie do jazierka, máte istotu, že sú to baktérie, ktoré vytvoria biologickú rovnováhu zdravého a čistého jazierka. Distribuujú živiny, ktoré vytvárajú ideálne prostredie predovšetkým pre ryby, ktoré žijú v jazierku.

Ak chcete krásne záhradné jazierko, popracujte predovšetkým na ochrane vody pred nebezpečnými vláknitými riasami, ktoré môžu škodiť predovšetkým rastlinkám a rybám žijúcich v jazierku.

Nezabúdajte pravidelne na jeseň odstraňovať suché lístie a konáre z vodnej hladiny a dostatočne spevnite okraje, aby sa pôda po silných dažďoch neprepadla do jazierka.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.