Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Doprava z Turecka / do Turecka – Prečo je vyťaženosť kamióna taká dôležitá?

367 0

Vedieť veci dobre naplánovať a ešte lepšie zmanažovať je alfou a omegou každého biznisu. A v prípade kamiónovej prepravy to platí dvojnásobne. Dobre naplánovaná trasa a vyťaženosť kapacity kamióna na 100% je viac ako len polovica úspechu. Na začiatok je dôležité mať prehľad o ponuke, možnostiach, dostupných službách… Aby vaša doprava z Turecka / do Turecka naozaj dokonale fungovala, musíte presne vedieť, čo je pre vás najvýhodnejšie.

Dokážete množstvom a objemom prepravovaného tovaru vyťažiť celý kamión alebo len jeho časť? Pre menšie zásielky je oveľa výhodnejšia LTL zberná preprava, ktorú niektorí prepravcovia ponúkajú dokonca na pravidelných linkách. Naopak, FTL preprava je určená pre plne vyťažený kamión.

Celovozová FTL doprava z Turecka / do Turecka

Celovozová FTL preprava (full-truck-load) je preprava, pri ktorej je vám k dispozícii celý priestor kamiónu. FTL doprava z Turecka / do Turecka dokáže bezpečne prepraviť tovar až do hmotnosti 3,5 t, a to priamou cestou a bez prekládky. Tým sa znižuje riziko neplánovaných časových sklzov. Výhodou FTL prepravy je tiež minimálna manipulácia s tovarom, ktorá zväčša prebehne iba pri nakládke a vykládke, čo zase výrazne vplýva na zníženie rizika škodových udalostí. FTL doprava z Turecka / do Turecka je preto ideálna najmä pre spoločnosti s veľkým objemom nákladu.

LTL doprava z Turecka / do Turecka vyskladaná z menších zásielok

Princíp zbernej služby a kapacita kamióna vyskladaná z množstva menších zásielok či tzv. LTL doprava z Turecka / do Turecka – to je riešenie pre menšie firmy s menším objemom prepravovaného tovaru. LTL preprava je skvelá voľba pre spoločnosti, ktoré hľadajú nielen finančne výhodnejšie riešenia prepravy tovaru, ale aj ekologickejšie spôsoby tranzitu. Nevýhodou môže byť dlhší čas prepravy tovaru, ktorý však v niektorých prípadoch nehrá až natoľko dôležitú úlohu. Konečné rozhodnutie je však už len na vás, prípadne si nechajte poradiť od skúsenejších prepravných spoločností, ktoré vám dokážu naplánovať prepravu presne šitú na mieru podľa vašich možností a potrieb.