Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Ako si vybrať správny kufor na dovolenku?

853 0

Máte naplánovanú dovolenku v druhej polovici leta? Tak to vás fakt, že je už pokročilejší dátum, zrejme teší viac, ako školákov užívajúcich si letné prázdniny. Je tu však jedna dôležitá otázka (alebo dve). Viete, čo si na dovolenku zbalíte? A do čoho?

Menej môže znamenať viac

Poďme však postupne. Najskôr si z rôznych cestovných kufrov musíte vybrať ten ideálny pre vás. Pravidelní dovolenkári už svoje kufre dávno majú, ale ak sa chystáte prvýkrát na dovolenku letecky a hľadáte ideálny kufor pre takýto typ cestovania, určite sa nedajte zlákať tým, že si vyberiete ten najväčší a najťažší.

Áno, predstava veľkého kufra je lákavá kvôli tomu, že sa nebudete musieť báť, či do neho zmestíte všetko potrebné. Rovnako ťažké a mohutné kufre sa môžu zdať ako ideálna voľba pre batožinové priestory lietadiel. Opak je však pravdou.

Nehľadajte len ľahké šaty, ale aj ľahký kufor

V skutočnosti sa môže stať, že do menšieho kufra dáte viac vecí ako do veľkého. Ako je to možné? Na batožinu v lietadlách platia váhové limity a tušíte správne, nikto z váhy vašej batožiny nebude odratúvať váhu samotného kufra. Do ľahšieho kufra tak budete môcť dať väčšiu váhu, čiže viac vecí ako do ťažkého kufra.

Preto si treba vybrať takú veľkosť kufra, aby samozrejme pojal všetky vaše potrebné veci, ale zároveň, aby nebol zbytočne veľký. Tak isto jeho konštrukcia síce musí zvládnuť prepravu lietadlom, ale mala by byť aj dostatočne odľahčená, aby značnú časť vášho váhového limitu „nezhltol“ samotný kufor.

A čo do kufra? Neberte zbytočne polovicu šatníka. Radšej si zoberte aj dvoje plavky, určite ich zužitkujete. Čo si však vziať na nosenie mimo pláže? Samozrejme, horúce uličky miest by ste v bikinách možno znášala najlepšie, ale  manželky domácich pánov by vás rýchlo hnali kade ľahšie.

Pre pohodlie aj mimo pláže si preto zoberte vzdušné letné šaty. A hneď niekoľko. Nebude vám v nich príliš horúco a na romantickej večeri, či na fotkách pri pamiatkach budete zaručene vyzerať skvelo.

Zdroj obrázka:

Autor: Tatiana Chekryzhova / Shutterstock.com