Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Pomôcky, ktoré vám pomôžu zvýšiť bezpečnosť na pracovisku

911 0

Povinnosťou zamestnávateľov je už v začiatkoch zabezpečiť dobré podmienky na prácu. Niekedy však nie sú podmienky na prácu ideálne a častejšie sa objavujú pracovné úrazy, ktoré by sa ani nemuseli stať.

Zvýšiť bezpečnosť na pracovisku sa dá nielen investíciou do nových kvalitnejších pracovných strojov, ale aj bezpečnostnými páskami a podlahovým značením.

Bezpečnostné lepiace pásky

Výstražné a orientačné značenie vám pomôže zvýšiť bezpečnosť na pracovisku. Kvalitnými bezpečnostnými lepiacimi páskami môžete označiť potencionálne nebezpečné, či nebezpečné oblasti v rámci firmy. Jedná sa väčšinou o schody vo výrobných halách a v skladoch, resp. o miesta, kde je riziko vyliatia/ vysypania nejakého materiálu na podlahu a hrozí pošmyknutie.

Samolepiace bezpečnostné pásky môžete kúpiť v rôznych farebných prevedeniach. Je len na vás, ktoré farebné prevedenie si vyberiete.

Špeciálnou kategóriou v rámci bezpečnostných lepiacich pások sú prismatické pásky. Jedná sa o pásky, ktoré odrážajú až 80% svetla k zdroju. Okrem týchto pások si môžete vybrať aj pásky, ktoré sú vidieť v tme, čím výrazne znižujú riziko pádov na nebezpečných miestach.

Podlahové značenie

Podlahové značenie je veľmi dôležité najmä vo výrobných halách. Ak sa chcete vyhnúť náterom a automaticky tak čakaniu na to, kým farba uschne, vyberte si pásky pre podlahové značenie. Sú modernou alternatívou k podlahovému značeniu farbami. Povrch si nevyžaduje nejakú špeciálnu úpravu ako v prípade použitia farieb. Stačí odlepiť ochrannú vrstvu na spodnej strane pásky, očistiť povrch a prilepiť na miesto, kde chcete mať podlahové značenie.

Pri týchto páskach máte istotu, že ani poškriabanie nemá vplyv na znehodnotenie pásky.

Ak chcete zvýšiť bezpečnosť na pracovisku, označte nebezpečné časti podlahovým značením a bezpečnostnými lepiacimi páskami.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.