Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

Ako bojovať s prechladnutím?

1.07K 0

O tohtoročnom novembri meteorológovia hovorili, že bol nadpriemerne teplým. Vysoké denné, ale aj nočné teploty nahrávali baktériám a vírusom, ktoré sa v ovzduší množili. Stačí byť v jednej miestnosti s niekým, kto je chorý a choroba môže prejsť aj na nás.

Ak vás posledné dni trápi prechladnutie, ako s ním máte bojovať, aby ste ho porazili?

Doprajte si vyváženú stravu

Či už pri chudnutí, alebo aj pri posilňovaní imunity je dôležitá zdravá vyvážená strava. Ak je váš organizmus náchylný na vírusy a baktérie, o to viac by ste sa mali snažiť posilniť imunitný systém práve v tomto sychravom období. Robievajte si vývar (ideálne slepačí a hovädzí vývar), konzumujte viac cibule, cesnaku, zázvoru, medu a rakytníku rešetliakového.

Zdravá vyvážená strava vám pomôže posilniť imunitný systém.

Skúste sa vypotiť

Ak chcete zabojovať proti prechladnutiu, zabudnite na všetky povinnosti a zaľahnite do postele. Prechodená chrípka, ale aj nedostatočne preliečené prechladnutie môže spôsobiť vážne problémy so srdcom. Skúste sa vypotiť. Spravte si zázvorový čaj s medom, vypite ho ešte teplý, naobliekajte sa a zaľahnite pod perinu. V žiadnom prípade sa neodokrývajte. Je potrebné, aby ste sa poriadne spotili, a to aj na úkor spoteného oblečenia a posteľných obliečok.

Ak sa cítite mizerne, dajte si tabletku na prechladnutie. Žiadne tie prípravky na chrípku vám ale nepomôžu tak, ako domáca medicína. Med, cesnak, zázvor, citrón a bylinky sú tým najlepším liekom na prechladnutie. Určite sa ale vyhýbajte antibiotikám, aspoň zo začiatku. Ak vás prechladnutie ani po týždni neprejde, navštívte lekára a ten vám poradí ako postupovať.

Čo sa týka čajov, pite zázvorový čaj (z čerstvého zázvoru), čaj z harmančeka, materinej dúšky, čaj z lipy malolistej, šalviový čaj, ale aj čaj z podbeľu.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.