Sprievodca svetom cestovania - otvor myseľ, spoznaj svet

5 spôsobov, ako si bez veľkých investícií vytvoríte pohodlnú domácu kanceláriu

1.07K 0

Ak si myslíte, že zarobiť si na vlastné živobytie nie je v domácom prostredí možné, mýlite sa. Takto funguje obrovské množstvo ľudí, ku ktorým sa môžete zaradiť aj vy, ak si dáte záležať na vytvorení ideálneho priestoru.

Pre veselú náladu a produktívnu prácu vám postačí, ak si zariadite domácu kanceláriu podľa základných princípov optimálneho prostredia.

1. Veľké okno

Svetlo je prirodzeným zdrojom života na zemi a nie menej dôležitou súčasťou pracovného prostredia. Preto by malo byť zaistenie jeho dostatočného množstva vašou prvoradou úlohou.

Ak to nie je možné, pracovný stôl umiestnite v blízkosti okna. To vám poskytne dostatok prirodzeného svetla, vďaka čomu sa zlepší vaša nálada a zvýši sa úroveň efektivity práce.

Okrem toho sa nebudete musieť počas dňa zahrňovať ďalšími zdrojmi svetla, ktoré len zbytočne zvyšujú napätie očí. Navyše, ak máte k dispozícii krásne okolie a prírodu, pri takomto pohľade z okna môžete počas prestávok aj relaxovať.

2. Nenápadná farba

Pre domácu kanceláriu sú najlepším riešením neutrálne farby. Pomôžu vizuálne zväčšiť pracovnú plochu, čo je obzvlášť dôležité, ak ste na tom s priestorom dosť biedne.

Druhým pozitívnym bodom je, že nebudete rozptyľovaní jasnými farbami a môžete sústrediť svoju pozornosť na splnenie potrebnej úlohy. Okrem toho, ak si vyberiete svetlo zelené alebo pieskové tóny, budete sa cítiť pohodlne, pretože prispievajú k relaxácii a dodávajú mozgu inšpiráciu.

3. Stavte na útulnosť

Pokiaľ ide o materiály, je najlepšie zvoliť si niečo prírodné a ideálne je v tomto smere samozrejme drevo. Niet divu, drevený nábytok je považovaný za najpohodlnejší. Dáva atmosféru tepla, pohodlia a jednoty s prírodou. Okrem toho, drevo má veľa rôznych odtieňov, od svetlých farieb až po tmavé, vďaka čomu sa dajú vytvárať aj zaujímavé akcenty, ktoré podčiarkne a zvýrazní ešte krásna kresba dreva.

4. Veci, ktoré vás inšpirujú

Hovoríme o domácej pracovni, takže tu si môžete dovoliť niečo viac. Vo vašej blízkosti by teda mali byť vždy byť prítomné veci, ktoré vás inšpirujú: poháre, diplomy, fotografie blízkych. To neznamená, že celá plocha stola by mala byť obsadená oceneniami alebo obrázkami, ktoré vám dodávajú silu a chuť ísť ďalej. Vyberte si preto vec, ktorá je najbližšie k vášmu srdcu.

5. Dobrá zvuková izolácia

Aby ste sa sústredili na svoje pracovné úlohy, musíte si vo svojom okolí zabezpečiť maximálne ticho. Hudba vás bude zbytočne len rozptyľovať a vypnite aj televíziu. Ak chcete byť produktívni, musíte sa zamerať na prácu a spríjemniť si ju tým, čo vás od nej neodpúta a naopak k nej podnecuje. Vyskúšajte, je to jednoduché.

Napíšte komentár

Your email address will not be published.